Vyhledat
  • annahomolkova

Není Tchubka jako Čubka


Kdo je Tchubka


Ještě než jsme pořídili první bezsrstou Don sphynx kočičku (El Tchubku zakladatelku, která za všechno může), chodívala jsem na pravidelné holčičí dýchánky. Říkaly jsme si Bratrstvo kočičí pracky, víte jak to chodí, holky probírají tuto, tamto, nebo spíš tu a onu :D. Takže slovo “čubka” ve významu “čubka”, ale i “tchubka” padalo v každé druhé větě. Kdo je “čubka” asi všichni víme, ale kdo je“tchubka” ví jen málokdo. Je to osoba s kočičí povahou. Taková “Baby nebude sedět v koutě”, vědomá si své jedinečnosti, toho, co chce a co nechce, silná, schopná se prosadit, ale zároveň citlivá, férová a hřejivá. My ženy s tím často bojujeme, chybí nám buď ta první část, nebo ta druhá. Tchubka má všechno.


El Tchubka zakladatelka


Pořídili jsme koťátko a mohla jsem si zvolit jméno začínající na L, foneticky na EL. V té době jsem byla ještě měkká, prostě málo “tchubka” a pojmenovala jí Lorayne, příjmení Tiffany Beauty získala podle názvu chovatelské stanice odkud pochází. Zamilovala jsem se do ní, do toho, jaká je, jak se chová, jak vypadá a jaký má vztah ona ke mě.


El Tchubka chovatelská stanice


Rozhodla jsem se, že se budu věnovat chovu. Nastudovala jsem, jak se zakládá chovatelská stanice, a došlo na vymýšlení jména. Poučena z předchozí situace, sebrala jsem odvahu a pojmenovala nás El Tchubka. Tak oficiálně vznikla dne 23.11. 2016 chovatelská stanice koček plemene Don sphynx El Tchubka*CZ. Následovalo získávání co nejvíce a nejrelevatnejších informací o chovu a péči o matku a koťátka, sbírání zkušeností. To vše je nezbytné, ale dnes mohu říct, že ani oficiální založení, ani odbornost z vás chovatele nedělá. Veřím, že:

Být chovatelem je především veliká zodpovědnost.

Zodpovědnost k majitelům našich koťátek a k vám, kteří nás sledujete. Informovat vás, vzdělávat vás, nechat vás každý den prostřednictvím fotografie nebo příběhu nahlédnout, jak to děláme, jak se u nás kočkám žije. Zodpovědnost k našim kočkám, kocourovi a koťátkům. Poskytovat jim opravdový domov, péči, kvalitní stravu, klid, možnost fyzické aktivity, mentální podněty, vytvořit si s nimi opravdový a silný vztah. Zodpovědnost k chovu jako takovému, tím myslím, chov na vhodných jedincích, jak exteriérově, tak povahou. Vzdělávání se v oboru, navštěvování výstav, dodržování všech pravidel. Když bych to měla shrnout, řekla bych:

Zodpovědný chovatel udělá pro svá koťátka a chov víc, než jen to, co je povinné.

Děkuji, že nás sledujete https://www.facebook.com/eltchubka/, lajkujete, sdílíte příspěvky, reagujete na příběhy, čtete a posíláte milé zprávy. El Tchubka :)


197 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše